неділя, 13 січня 2019 р.

Module 11

Найочікуваніший і трохи сумний модуль нашого тренінгу. Сьогодні ми нарешті закінчили свої проекти  і мали змогу їх презентувати.
У цьому модулі я та мої товариші поділилися з створеними планами вивчення теми,а також основними документами  портфоліо.
Мені дуже сподобалась думка моєї колеги Анастасія  Вадимівна, як вона зауважила: « Хоч у деяких учасників були однакові обрані теми, але різні були придумані ідеї до самого проекту та підходи. Я хочу сказати, що всі ми – креативні, адже прагнули йти новим шляхом і знаходити нестандартні ідеї до створення проекту.» Цілком погоджуюсь з цією думкою.
Щодня ми дізнаємось багато нового. З усього того, чому я навчилася на цьому тренінгу, на мою думку, найефективнішим для навчання моїх учнів буде:
  • навички роботи в команді;
  • творчість завдань;
  • розвиток нестандартного мислення;
  • тісний міжпредметний зв'язок;
  • активне використання сучасних комп'ютерних технологій;
  • використання технічних засобів в процессі навчання.

Результат пошуку зображень за запитом "Дякую"Щиро дякую, нашому тренеру
Тетяні Григорівні, яка навчила нас працювати з різними видами роботи і від початку тренінгу до кінця допомагала у створені проекту і надавала поради.

Пропоную до Вашої  уваги мою презентацію основних питань проекту


Наші знання — це сума того, чого ми навчилися, й того, що ми забули.
М.Ебнер-Ешенбах

Module 10

Пов’язане зображення
Цей модуль відкрив для мене роль фасилітатора в навчанні учнів за методом проектів. Фасилітатор - це людина, головне завдання якої донести до учня думку про те, що основний результат навчання - здатність до інтенсивного і грамотного пошуку знань.
Також, під час роботи над модулем наша група аналізувала стратегії впровадження проектів. Ми обговорили те, як можна використовувати різні техніки постановки запитань. Створили план впровадження теми.
Після завершення вивчення даного модуля, я зробила такі висновки: 
  • уміння розумно поставити запитання – основа якісного навчання; 
  • поведінка вчителів, сприятливе середовище у класній кімнаті та стратегії впровадження проектів є дуже важливими при створенні навчального процесу, який будується на навчальних потребах учнів; 
  • деталі плану впровадження визначають вимоги до середовища поза класною кімнатою і забезпечують успіх навчання.
Відкриття народжуються там, де закінчуються знання вчителя й починається нове знання учня.                                                                                                                                                      К.Федін

Module 9

Цей модуль допоміг мені зробити висновки щодо того, як учні можуть самі спрямовувати себе у навчанні та про роль і місце диференційованого навчання. Учні, які мають труднощі у навчанні, та учні з особливими здібностями й талантами потребують різних видів підтримки. Учителя можуть диференціювати навчання у чотирьох напрямках: 
  • зміст;
  • процес;
  • результати;
  • навчальне середовище.

Звісно, для розвитку навичок самостійності потрібно надавати учням деяку свободу дій, чітко виокремлюючи межі діяльності, але при цьому допомагати їм, як радник, а не виконувати за них всю роботу.

Мої досягнення:
Вправи на LearningApps
Хай живе неоднаковість, слава відмінностям! 
                                                          Павло Загребельний

Module 8

Цей модуль допоміг мені обдумати, що означає «оцінювання, зосереджене на потребах учнів», а саме: 
  • оцінювання учнів на кожному етапі проекту; 
  • оцінювання всіх умінь і навичок, які заявлені у навчальних цілях;
  • для визначення розуміння учнями теми та її зв'язків з іншими темами курсу передбачено проводити підсумкове оцінювання; 
  • оцінювання не обов'язково повинне виражатися у вигляді певної кількості балів, оцінка учня може бути вербальною; 
  • оцінка обов'язково повинна бути стимулюючою та заохочуючою навіть тоді, коли вона виражена невисоким балом.

Завдяки такій формі оцінювання, в учнів розвиваються навички самоконтролю над своїм навчанням, росте впевненість у своїх силах і можливостях. Було цікаво ознайомитися з різними класифікаціями інструментів оцінювання та працювати над інструментом оцінювання прикладу учнівської роботи. Для мене, як майбутнього вчителя, матеріал даного модуля є дуже корисним, оскільки дуже важливо навчання та його оцінювання так, щоб учень був учасником оцінювання, а не об’єктом
Також сьогодні заполняли на moodle.kdpu.edu.ua свою вікі-сторінку з описом портфоліо навчального проекту.
Мої досягнення:
Ми навчаємося не для школи, а для життя.
                                         Сенека Молодший

Module 7

Цей модуль допоміг мені знайти відповіді на такі запитання

  • Яким чином створення прикладу учнівської роботи допоможе мені пояснити учням мої очікування від проекту та покращити їх навчання? 
  • Як я можу забезпечити досягнення учнями навчальних цілей при створенні ними комп’ютерних робіт до учнівського проекту?

Щоб об'єднати нас в  пари тренер Тетяна Григорівна запропонувала  гру:  хтось починає говорити початок прислів’я, а інший кінець прислів’я. Було дуже цікаво!
Планування та робота над прикладом учнівської роботи вимагає: демонстрації володіння концепціями, навичками та знаннями; вміння дати відповідь на основні питання.
Пов’язане зображення
Також сьогодні ми познайомились програмою Prezi — це хмарне презентаційне програмне забезпечення, розроблене на початку 2009 року. 
Було спочатку надзвичайно складно працювати, але з допомогою тренера нам стало дуже легко засвоювати цю програму. Насправді ця програма дуже цікава та корисна.
Мої досягнення: 
Грамоти вчиться – завжди пригодиться

субота, 12 січня 2019 р.

Module 6

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання сервісів Web 2.0 щодо спілкування та співпраці у навчання моїх учнів, а саме:
Результат пошуку зображень за запитом "Веб 2.0"
  • як навчати учнів безпечній роботі в Інтернеті;
  • як можна ефективно використовувати комунікації та співробітництво для покращення процесу навчання учнів та оцінювання;
  • як використовувати сервіси Інтернету для спілкування та співробітництва, щоб покращити своє викладання та навчання учнів.
Я зробила висновок, що викоростання сервісів Web 2.0 – це тільки великі плюси, тому є необхідність скласти план навчання таким чином, щоб полегшити навчальний процес.

Сьогодні я створила інтернет-опитувальник. На мою думку  подібні опитувальники можуть допомогти вчителю в його роботі, оскільки завдання такого типу можна задавати дітям на домашнє завдання.
Дивно, як багато треба дізнатися, перш ніж дізнаєшся, як мало знаєш.
                                                                                                         Амер

середа, 9 січня 2019 р.

Module 5

Цей модуль допоміг мені поміркувати про те, які зміни може внести використання Інтернет-ресурсів у процес навчання моїх учнів, а саме:
  • Яким чином я можу забезпечити відповідальне та відповідне використання учнями Інтернет-ресурсів? 
  • Як я можу використовувати Інтернет-ресурси для того, щоб підтримувати своє викладання та навчання учнів?
Результат пошуку зображень за запитом "Інтернет-ресурсів"На мою думку Інтернет відіграє значну роль в житті сучасного школяра, тому вміння працівати з інформацією та критично її оцінювати є дуже важливим аспектом, тому є сенс зробити список рекомендованих Інтернет-джерел, або проробити вправу з оцінювання веб-ресурсів.
Я бачу велику користь у використанні блогів, вікі-сторінок та веб-сайтів для організації взаємодії та спілкування учнів в середині групи, та різних груп між собою. На мою думку ефективна взаємодія учнів між собою - це одна з головних цілей проектної діяльності. Велике значення має вміння формулювати та висловлювати свої думки, яке добре розвивається при написанні повідомлень на блогах.

 Доводити людині необхідність знання - це все одно що
 переконувати її в корисності зору. 
                                                              М. Горький

неділя, 6 січня 2019 р.

Module 4

Цей модуль допоміг мені уточнити основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме:
  • як мені спланувати формуюче оцінювання, що виявляє навчальні потреби учнів;
  • як мені в умовах особистісно-орієнтованого навчання спланувати оцінювання учнів, яке буде відбуватися постійно впродовж виконання учнями проекту.
Сьогодні робота виявилась не з легких, але вона дійсно зацікавила, адже саме під час складання плану та запитань ми мали змогу хоча б уявити яким буде наш майбутній проект.

Мої досягнення:
В цілому день пройшов вдало та найголовніше - сьогодні ми дуже плідно попрацювали.     
 Освіта — скарб, праця — ключ до нього. 
                                                                                   П. Буаст

Module 3

Цей модуль допоміг мені з’ясувати, як можна використати навчальні дослідження в проектах та зрозуміти призначення основних запитань проекту, а саме:
  • краще, якщо дослідження пов'язане  з реальним життям,  або має прикладний характер;
  • обов'язково використовувати ІКЗ;
  • потрібно постійно підтримувати зв'язок з учнями під час виконання дослідження. 
Основні запитання поділяються на:
  • Ключові запитання - загальні, широкоохватні, на них немає відповіді «так» або «ні», вони стосуються великих ідей та вічних концепцій. Часто Ключові запитання стосуються декількох предметів і допомагають учням зрозуміти, яким чином ці предмети пов’язані між собою. 
  • Тематичні запитання проекту прямо пов’язані з проектом та сприяють пошуку відповіді на Ключове запитання
  • Змістові запитання – конкретні запитання, що базуються на фактах та мають обмежену кількість правильних варіантів відповідей.
Утворивши коло, який нам запропонувала тренер, та по черзі ділилися своїми ідеями щодо навчальної теми, яку ми обрали для створення Портфоліо на тренінгу. Давали поради колегам по тренінгу, щодо удосконалення його проекту. Ознайомилися з вимогами державних стандартів та з навчальною програмою. Визначили навчальні цілі, які записали до плану вивчення теми. 
Даний модуль дуже зацікавив наведеними прикладами Основних запитань, які демонструвала наша тренер. Загалом день був пізнавальним!



Мої досягнення:
Основні запитання до проекту
План вивчення теми


Мислить той, кому ставлять розумні запитання


пʼятниця, 4 січня 2019 р.

Module 2

Цей модуль допоміг мені проаналізувати переваги використання методу проектів у навчальному процесі, а саме:
  • заохочення учнів до пошуку, проведення досліджень у навчальній діяльності та розвиток навичок мислення вищих рівнів;
  • підвищений рівень охоплення всіх учнів роботою в проекті, вміння покладатися на себе, покращення їх ставлення та ріст мотивації до навчання;
  • академічні результати навчання учнів аналогічні або ж навіть вищі за результати, досягнуті при навчанні за іншими методами та технологіями.
Я хочу допомогти своїм учням (майбутньому) навчитися самим оцінювати результати свого навчання і будувати власну траєкторію навчання не лише в проекті. Хочу створити такі навчальні проекти, які дозволять краще залучити учнів до процесу навчання та поєднати навчальні цілі вчителя з відповідними цілями учнів.
Отже, головним досягненням методу проектів є те, що учні швидше засвоюють матеріал, оскільки вони самі зацікавлені в досягненні поставлених цілей!

З великим задоволенням створювала буклет про метод навчальних проектів для батьків.



Сьогодні  всі були позитивно налаштовані до роботи. Ми дуже задоволені тим, що кожного дня маємо можливість вдосконалюватись.
Ніколи не соромся запитувати про те, чого не знаєш.
Арабське прислів'я

Module 1

Результат пошуку зображень за запитом "інтел"
Сьогодні разом зі своїми одногрупниками під керівництвом теренера Крамаренко Тетяни Григорівни з’ясували, що основний курс Intel «Навчання для майбутнього» розроблений для розвитку творчості вчителем та учнів, для впровадження в освітній процес інформаційно-комутативних технологій.
Під час тренінгу ми обираємо навчальну тему математики( програми для учнів 5-8 класів ), в якій можна ефективно застосувати метод проектів.
Цей модуль допоміг мені визначити власні цілі навчання на тренінгу. А саме:
  • ознайомитися з основними засобами тренінгу, такими як підручник, сайти iteach.com.ua та wiki.iteach.com.ua;
  • визначити власні завдання тренінгу;
  •  створити Портфоліо;
  • оновлювати блог рефлексіями кожного модулю;
  • підвищувати професійну кваліфікацію молодого спеціаліста.
  • допомогти учням навчитися самим оцінювати результати свого навчання і будувати власну траєкторію навчання не лише в цьому проекті, а й протягом всього навчання;
Перше заняття було дуже пізнавальним, цікавим, захоплюючим та відкрило багато перспектив для подальшого вдосконалення наших вмінь!



Чим більше знаєш, тим більше можеш. 
Е. Абу